Szambo Betonowe czy Plastikowe

Wielu z Państwa zastanawia się, co jest lepsze szambo betonowe czy plastikowe? Te pytanie nie jest proste, bowiem i jedno i drugie ma swoje wady i zalety. Wszystko zależy od tego, czego aktualnie potrzebujemy i jakie funkcje ma pełnić dany produkt.

Szambo betonowe cechuje się niewątpliwie większą masą, a co za tym idzie lepiej osadza się w gruncie. Ciężar sprawia, że nie grozi mu żadne wypchnięcie np. związane z naporem wód gruntowych, niezależnie od tego czy zbiornik jest pełny czy też pusty. Kolejnym jego plusem jest jego zarówno solidność jak i wytrzymałość. Nie ukrywajmy, szambo betonowe jest dużo bardziej wytrzymałe od zbiorników plastikowych. W niektórych przypadkach nie ma to znaczenia, ale gdy chcemy nad zbiornikiem zbudować podjazd do garażu bądź miejsce parkingowe szambo betonowe odpowiednio wzmocnione sprawdzi się idealnie. Dodatkowo można wspomnieć, iż szamba te mają niższą cenę w porównaniu z plastikowymi. Minusem tego produktu jest jego waga. Zarówno montaż jak i transport są dość kłopotliwe w przypadku kilku ton. Co więcej nie w każde miejsce ciężarówka z takim szambem może dojechać. Poza tym zbiornik betonowy przy nieodpowiednim wykonaniu może okazać się nieszczelny (nasza firma daje na szczelność 2 lata gwarancji a więc o to się nie boimy).

Natomiast Szambo plastikowe – można powiedzieć, że jedynym jego plusem jest waga. Kilkaset kilogramów nie stanowi problemu w transporcie i montażu. Niewątpliwie jest on dużo mniej wytrzymały na znaczne obciążenia. Rzadkością jest montowanie takiego szamba np. pod podjazdem. Kolejnym minusem jest jego niewielki ciężar. Mimo iż wcześniej pisaliśmy, że jest on zaletą, stanowi również wadę. Szambo plastikowe powinno być zabezpieczone przed wypchnięciem wód gruntowych, a za tym idą dodatkowe koszta. Właśnie te koszta stanowią na ostatnią niekorzyść produktu. Jest on znacznie droższy aniżeli szambo betonowe. Ale zbiornikom plastikowym trzeba przyznać że są szczelne.

Odpowiadając na pytanie szambo betonowe czy plastikowe lepiej jest naszym zdaniem wybrać betonowe jeżeli posiada ono gwarancję. Jednakże wszystko zależy od gustów, preferencji, a przede wszystkim potrzeb Klienta.

 

OFERUJEMY DOWÓZ I WŁOŻENIE DO WYKOPU ZBIORNIKA  NA TERENIE CAŁEGO KRAJU

Na wszystkie nasze wyroby posiadamy atest PZH i aprobatę ITB

UDZIELAMY GWARANCJI NA 24 MIESIĄCE NA NASZE WYROBY

 

Kontakt:

519 744 856

 szambo czy oczyszczalnia